MoRe FuN
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
MoRe FuN

Da-ti frau liber imaginatiei si creazatzi o lume proprie...unde tu esti totul si totul este prin tine
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 ...::: Compunerile Mele :::...

In jos 
AutorMesaj
Avril Lavigne

Avril Lavigne


Numarul mesajelor : 40
Data de inscriere : 04/03/2008

...::: Compunerile Mele :::... Empty
MesajSubiect: ...::: Compunerile Mele :::...   ...::: Compunerile Mele :::... Icon_minitimeMar Mar 04, 2008 8:18 pm

Am sa pun si eu niste compuneri... Hmm... prima, asta care o postez acum, o fac pe loc:D... asha ca va rog sa imi scuzati greselile de exprimare sau de ortografie :"> ...



Ploaia batea cu putere in geam si picaturile reci atingeau pielea fina a unei fete care privea visatoare cerul innourat Apa i se scurgea pe maini, si pe picioare. Se uita in gol... in departari. Ar fi dat orice ca sa nu fie acolo. O lacrima stralucitoare ii iesi din coltul extern al ochiului ei de un albastru sclipitor si ii sageta obrazul lasandu'i o urma fina. Isi inchise ochii , astfel incat genele ei lungi si negre se lipira intre ele.
Se ridica in picioare si isi privi trupul. Se vedea inalta si supla, cu pielea alba si fna , cu parul lung si negru... si cu o rochie veche si murdara. Vroia sa plece , sa evadeze. Se uita in jur, in cautarea vreunui mijloc de evadare, dar tot ce gasi erau niste creioane si o foaie de hartie. Se apleca, si incepu sa scrie:

"Vineri , 7 Iulie
Simt ca inebunesc. Nimic nu s'a schimbat de cand sunt aici. Sunt disperata si neajutorata. Astept ajutor din partea oricui... Am fost adusa aici cu trei zile in urma . Mi s'a dat mancare printr'o portita mica din dreptul usii. Acum nici macar asta nu se mai intampla. Afara este furtuna ... Se aud in continuu tunete si picaturile grele de ploaie ... Este prea sus ca sa pot sa sar si sa ajung teafara jos. Totusi, nu imi ramane alta solutie. Tot voi ajunge la inevitabila moarte... Mai devreme sau mai tarziu, tot una este. Imi voi scrie ultimele ganduri, cu speranta ca imi vor fi citite... sau poate ca nu , dar cel putin asta mai ajuta sa ma descarc. Ma uit la mine si ma mir. Simt... traiesc... de ce trebuie sa recurg la aceasta fapta ? Acum ma simt intrupata, simt ca sunt in plus ... Nu mai am niciun drept... Deci, nu mai am altceva de facut. Nu cred ca ar mai fi ceva de zis... Aa , ba da... Pentru cei care m'au adus aici : Sa stiti ca niciodata nu am sa va iert ... O sa ma aveti pe constiinta (daca aveti asa ceva). Atat am avut de zis... cred... "

termina ea de scris ultimele cuvinte si isi sterse lacrimile cu incheietura mainii. Lasa creionul jos si se ridica in picioare. Se uita din nou la corpul ei si ofta adanc. Se apropie de fereastra si iesi pe partea cealalta, tinanduse doar cu mainile de pervaz si cu picioarele de fata exterioara a cladirii. Pana jos erau vreo 10 metrii. In cateva secunde era uda pana la piele din cauza furtunii. Un fulger cazu atat de aproape de ea, incat i se lumina chipul trist , dealt fel deosebit de frumos si brzdat de lacrimi. Inchise ochii. Asta era. Nu trebuia decat sa isi de'a drumul . Si atat. Totul se va termina. Totul... Ofta din nou. Isi desprinse o mana ... apoi si cealalta.
Era in cadere libera. Nimic nu mai era de facut. In cateva clipe se va lovi de pamantul ud si va zace ca o papusa fara viata.
Mai erau 5 metrii pana jos, 4... 3... 2... 1 ... mai era atat de putin... totusi pentru fata parea o eternitate. Ultima clipa de viata. Vroia sa o traiasca din plin. Deschise larg ochii si vazu cerul luminat de fulgere . Apoi simti o durere fasietoare in piept. Atat ... Corpul inert al fetei ajunse in cele din urma la sol... unde zacea ca o papusa . Fata murise ...



Gata... am terminat Very Happy... sper sa va placa ...
Sus In jos
Avril Lavigne

Avril Lavigne


Numarul mesajelor : 40
Data de inscriere : 04/03/2008

...::: Compunerile Mele :::... Empty
MesajSubiect: Re: ...::: Compunerile Mele :::...   ...::: Compunerile Mele :::... Icon_minitimeJoi Mar 06, 2008 11:05 pm

scz de dublu-post ... am sa sterg mesaju' asta , dar chiar vreau sa se vada... am sa mai adaug urm comp dupa ce primesc 3 comentarii cel putin , bn ?
Sus In jos
 
...::: Compunerile Mele :::...
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Poeziile mele:D

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
MoRe FuN :: Creatie :: Compuneri-
Mergi direct la: