MoRe FuN
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
MoRe FuN

Da-ti frau liber imaginatiei si creazatzi o lume proprie...unde tu esti totul si totul este prin tine
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Girl Story

In jos 
4 participan?i
AutorMesaj
SweetEmoGirl
Admin
Admin
SweetEmoGirl


Numarul mesajelor : 31
Varsta : 28
Data de inscriere : 24/02/2008

Girl Story Empty
MesajSubiect: Girl Story   Girl Story Icon_minitimeVin Mar 07, 2008 7:22 pm

Era o noapte furtunoasa.Un fulger infiorator strabate cerul negru.Copii sunt speriati;parintii incercau sa-i linisteasca.Eram la fereastra,privind intregul haos cu indiferenta.Deodata,aud un sunet;il recunoscusem imediat,primisem un mail.Ezit sa merg la laptop,dar nu stiu ce ma convins.Peste o clipa deschisesem mailul.Era de la Paris,prietena mea:"Ma indoiesc ca dormi,mai ales la ora asta,pt. ca e furtuna si tu adori furtuna.Ai chef de iesit maine in oras?Te rog...Oricum,mai vorbim maine.Astept raspuns.Pupici".Dupa ce citesc mesajul ma duc inapoi la fereastra si parca ma blocasem;priveam in gol si nu ma puteam misca.Nu vroiam sa ies maine...O idee imi trece prin minte...Incep sa scriu e-mailul:"Sorry,Paris,dar maine vine Alex la mine...Deci,nu ies...Pupici".Oricum,trebuia sa petrec mai mult timp cu prietenul meu.Il sun...
-Ceao,eu sunt!
-Hey,buna!Ce faci?
-Bine,imi era dor de tine!
-Si mie de tine,foarte mult!
-Iubitule,hai maine la mine.
-Maine?E o idee...
-De ce esti asa surprins?Nu vrei sa vii?
-O,ba da,cum sa nu!Gasca merge maine la un meci,dar pt. tine renunt.
-Nu,te rog!Du-te la meci si ne vedem maine seara.
-Lasa,s-a stabilit,vin la tine.
-Esti sigur?Stiu ca iti place mult fotbalul...
-Bineinteles.In ultimul timp am petrecut asa putin timp cu tine,am iesit mai mult cu gasca,deci iti sunt dator.
-Ok.Apropo de asta,ce zici,maine ne uitam la niste filme?
-Sigur!Ce zici de..."Dracula","Hot Fuzz" si..."Saracele fete bogate"?
-E perfect.Bine,atunci vorbim maine.
-Ok,te iubesc si te sarut dulce!
-Si eu te iubesc,pupaciosule!Bye!
-Ciao,iubire!
Inchid telefonul.Pe toata durata conversatiei am stat la geam.Merg la laptop.Observ ca Paris imi trimisese inca un mail.Il deschid:"Antonella,sa stii ca poti sa ma suni oricand sa ies cu tine sau sa vin la tine daca Alex nu mai vine..."
Ma pufnit rasul...Saracuta,era clar ca nu gasise pe nimeni cu care sa iasa.Imi era somn deja,venise timpul pentru somn.Era 1:13.








In prima parte:Antonella-personajul principal,genul de fata emo,mult mai haotica decat colegele ei.Are 16 ani,un prieten Alex,prietena ei cea mai buna e Paris...mai mult veti afla in partile ce urmeaza


Ultima editare efectuata de catre SweetEmoGirl in Vin Mar 07, 2008 8:35 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
http://cristinanoha.hi5.com
kaulitzanamaria

kaulitzanamaria


Numarul mesajelor : 53
Varsta : 29
Localizare : acolo unde ma duce gandul,unde se sfarseste pamantul si mai concret in orasul fara suflete
Data de inscriere : 02/03/2008

Girl Story Empty
MesajSubiect: Re: Girl Story   Girl Story Icon_minitimeVin Mar 07, 2008 8:22 pm

SweetEmoGirl a scris:
Antonella,sa stii ca poti sa ma suni oricand sa ies cu tine sa sa vin la tine daca Alex nu mai vine..."

Nu prea am inteles mail'ul ..dar in fine..imi place..e super inceputull

mai ales furtuna..:X:X

NEXT
Sus In jos
http://www.tokio-hotel-4life-4me-furimmer.piczo.com
Avril Lavigne

Avril Lavigne


Numarul mesajelor : 40
Data de inscriere : 04/03/2008

Girl Story Empty
MesajSubiect: Re: Girl Story   Girl Story Icon_minitimeVin Mar 07, 2008 8:41 pm

Soper inceput .... Incep sa devin o infocata cititoare de fic-uri Very Happy

Next k pana acum este superba ...
Sus In jos
yyynnnaaa
Admin
Admin
yyynnnaaa


Numarul mesajelor : 133
Varsta : 29
Localizare : Pe Pluto ... de la al treilea crater pe stanga
Data de inscriere : 23/02/2008

Girl Story Empty
MesajSubiect: Re: Girl Story   Girl Story Icon_minitimeVin Mar 07, 2008 8:55 pm

Lool..Ce tare ai facut .... Cat de zuber ai descris furtuna .... Si Nah ... In general /.. Paris saraca n'are boyfriend??? Sad Sad Sad Saraca .... Sper sa-i gaseasca Antonella unu ... bounce bounce bounce


Inceputu promite multeeee ... bounce bounce bounce


Astept un NEXT ... Hai ca ai comm ... Nu fii rea ...

kuss ..
Sus In jos
https://magicland.forum-canada.com
SweetEmoGirl
Admin
Admin
SweetEmoGirl


Numarul mesajelor : 31
Varsta : 28
Data de inscriere : 24/02/2008

Girl Story Empty
MesajSubiect: Re: Girl Story   Girl Story Icon_minitimeLun Mar 24, 2008 11:41 am

Buna dimineata mie!Ma trezesc extrem de vesela deoarece stiam ca azi voi petrece ziua cu Alex.Timp de 3 ore am facut curatenie prin casa,iar apoi am mers la cumparaturi...Iata cum suna lista mea de cumparaturi:
-chipsuri
-popcorn
-suc
-energizante
-batoane de ciocolata
Dragut,nu?...Cand am ajuns acasa mi-am adus aminte ca trebuia sa-mi hranesc picica,pe Isis (o pisicuta super-dulce,neagra cu ochii verzi).Am cautat DVD-urile cu filme si apoi m-am jucat cu Isis.
Suna soneria.Era Alex.
-Hey,buna!
-Ciao,ce faci Anto?
-Bine,tu?
-Am venit la tine,cum ti-am promis.
-Esti un dulce!
-Nu mai dulce ca tine!
-Eh,suntem dulci amandoi.Hai sa ne uitam la filme.
-De acord.Am adus si eu unul:"Casa bantuita".Stiam ca e preferatul tau si eram sigur ca o sa-ti faca placere sa-l revezi.
-Pupaciosule,esti minunat!
M-am bucurat de toata aceasta zi cu Alex.E un tip minunat,si ne meritam unul pe celalat.
Ce dulce-i viata!
Sus In jos
http://cristinanoha.hi5.com
Continut sponsorizat





Girl Story Empty
MesajSubiect: Re: Girl Story   Girl Story Icon_minitime

Sus In jos
 
Girl Story
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» ****A love story*****

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
MoRe FuN :: Creatie :: Fan Fiction-
Mergi direct la: